Recenze hotelů Pomorie

 
Pomorie (v bulharském jazyce: Поморие) je přímořským letoviskem, které je situováno na jihovýchodě Bulharska. Nachází se na skalnatém poloostrově v Bulgase Bay na jihu pobřeží Černého moře, 20 km od města Burgas, 18 km od Sunny Beach resortu (letovisko Slunečného pobřeží) a cca 400 km od Sofie. Pomorie se nachází v jižní části bulharského pobřeží Černého moře. Město leží v blízkosti mezinárodního letiště v Burgasu. Známé jsou Jezero Pomorie a Burgaské jezera. Jednou z nejvyhledávanějších atrakcí Bulharska pro domácí obyvatele i turisty je právě jezero Pomorie, které poskytuje útočiště před letními teplotami.

Nejstarší doklady o osídlení této oblasti Bulharska sahají až do období neolitu (6000 př. nl), také byly zachovány artefakty z doby měděné, bronzové a železné. Město Pomorie založili starověcí Řekové, tehdy toto město pojmenovali Anchialos (z řeckého slova "Ancha" - u, v blízkosti a "als" - sůl). V roce 45 se stalo součástí Římské říše, odkdy zaznamenalo město výrazný rozvoj, který souvisel s tím, že se zde ve velkém začaly razit mince. Svou pozici si udrželo iv středověku až do roku 1453, kdy bylo město dobyto Turky. V období Osmanské říše dostalo Pomorie pojmenování Ahyolu. Město bylo osvobozeno zpod turecké nadvlády v roce 1878. Pojmenování Pomorie se používá od roku 1934. V minulosti byl v Pomorie silný kult vil. Traduje se, že zde žili tři nymfy / dívky, které obývali hory, lesy a řeky. Byly považovány za ochránkyně města. Většinu nálezů z oblasti Bulharsko / Pomorie je možné vidět v Pomorski historickém muzeu (Pomorie History Museum). Nachází se zde i nejstarší expozice v tzv.. Numismatic Hall, která nabízí milovníkům numismatiky bohatou sbírku mincí. Pomorie bylo známé již od dávných dob těžbou a zpracováním soli. Založeno zde bylo i Muzeum soli (The Museum of salt), které zachycuje celý vývoj výroby soli. Pomorie je jediným místem v Bulharsku, kde se těží i dnes technologiemi podobnými minulosti, pokračuje v tradiční těžbě a výrobě. Pořádají se i exkurze do okolí fungujících solných dolů. Bulharské Pomorie je celoročně vyhledávané pro léčivé účinky bahna, které bylo těženo při výrobě soli v jezeře Pomorie již od dob starověku. Známá je také léčivá síla minerálních pramenů. V minulosti ai dnes je pro obyvatele důležitá vinařská produkce či rybolov. Město nabízí řadu památek. Není možné odejít z Bulharska aniž byste nenavštívili některý z křesťanských chrámů, a to Kostel sv. Jiří, Kostel Proměnění Boha (nejstarší budova ve městě) či Kostel narození Panny Marie. Významná je i starobylá thácka hrobka z 3. století n.. l. .

Pomorie má příjemné teplé počasí po celé jaro a léto, proto je místem pro nezapomenutelnou dovolenou. Nejteplejším měsícem je červenec s teplotami kolem 27 ° C. Průměrná teplota v letních měsících se pohybuje kolem 24 ° C. V zimě klesnou teploty až do - 4 ° C. Vánek vane od Černého moře a poskytuje příjemnou atmosféru během léta, a tak poskytuje na pocit příjemné teplé dny. Zimy jsou mírné. Srážky přicházejí zejména na podzim.
 nejnovější recenze
Hotel Festa Pomorie
Hotel Festa Pomorie 5*
Bulharsko, Pomorie, Pomorie
"Nič moc"
22 recenzí
64%
Hotel Sunset Beach Family Resort & Spa
Hotel Sunset Beach Family Resort & Spa 4*
Bulharsko, Pomorie, Pomorie
"Výborný hotel, všetko super"
19 recenzí
83%
Hotel Zeus
Hotel Zeus 3*
Bulharsko, Pomorie, Pomorie
"Bola to pekná dovolenka"
5 recenzí
72%
Hotel Manz II.
Hotel Manz II. 3*
Bulharsko, Pomorie, Pomorie
"Katastrofa"
1 recenze
36%
Hotel Elektra
Hotel Elektra 2.5*
Bulharsko, Pomorie, Pomorie
"Najhoršia dovolenka v Bulharsku "
8 recenzí
64%
Hotel Sunny Bay
Hotel Sunny Bay 3*
Bulharsko, Pomorie, Pomorie
"Priemerná dovolenka"
15 recenzí
64%
Hotel Via Pontica
Hotel Via Pontica 5*
Bulharsko, Pomorie, Pomorie
"Štýlový hotel potrebuje vyčistiť, údržbu a služby "
2 recenze
60%
Penzión Rosen
Penzión Rosen 3*
Bulharsko, Pomorie, Pomorie
"Opäť výborné"
8 recenzí
78%
Hotel Olymp
Hotel Olymp 3*
Bulharsko, Pomorie, Pomorie
"Super dovolenka"
3 recenze
61%
Penzión Kňaz Boris
Penzión Kňaz Boris 2*
Bulharsko, Pomorie, Pomorie
"Výborné, podľa očakávania"
3 recenze
87%
Další
Přidat vlastní recenzi
Moment...