Recenze hotelů Hurghada

 
Egyptská Hurghada byla ještě před pár lety malou rybářskou vesnicí. Díky zahraničním investorům se v průběhu krátkého času vypracovala na jedno z největších a nejvyhledávanějších přímořských letovisek Egypta. Založena byla na počátku 20. století. Situována je na africkém pobřeží Rudého moře. Hurghada se nachází cca 400 km jižně od Suezu. Zabírá přibližně 34 km podél pobřeží .. Skládá se ze tří částí: stará část El Dahar (Downtown), Centrum - Sekal, moderní část El Memsha (Village Road). O tom, že Hurghada je světovým střediskem turistického ruchu mluví také rozšířená letecká doprava. Většina leteckých společností v Evropě a na Středním východě létají přímo na mezinárodní letiště v Hurghada bez zastávky v Káhiře. Hurghada nabízí turistům ideální syntézu písečných pláží a teplé moře pro celoroční dovolenou. Letní sezóna zde nikdy nekončí. Poskytuje výborné podmínky pro potápění, je možné obdivovat podmořské útesy a mořský svět. Žije zde více než 100 druhů exotických ryb. Pro oblast Egypt / Hurghada jsou typické tzv.. diveshops (potřeby pro potápění), které jsou rozmístěny téměř všude. Taktéž organizují výlety za účelem potápění. Množství hurgadských hotelů už má v nabídce potápěčské expedice s průvodci. Nejvyhledávanějšími jsou oblasti kolem Abu Ramada Island, Giftun Kebir či Giftun Soraya. Kromě potápění se oblibě těší: windsurfing, parasailing i šnorchlování. Vyhledávané jsou výlety lodí se skleněným dnem, kde je možné vidět úžasné korálové útesy a mořský život. Oblast nabízí i možnost zajezdit si na velbloudech či nakupovat. Hurghada je oblíbená pro všechny věkové kategorie, nejvíce vyhledávaná je západní část tzv.. Riviéry Rudého moře (Egypt `s Red Sea Riviera). V Hurghada Egypt je vystavěných více než 100 hotelů, převážně se nacházejí na pobřeží, lemují písečné pláže v délce téměř 20 km, od 5 - hvězdičkových luxusních hotelů až po jednoduché a tradičnější egyptské penziony. Je situována blízko Káhiry a Luxoru, a tudíž je možné navštívit egyptské památky jako pyramidy v Gíze a Sakkáře, Údolí králů, skalní Chrám královny Hatšepsut, Chrám v Luxor či Chrám v Karnaku. Jedním z největších egyptských chrámem je právě Chrám boha Amona v Luxoru. Vybudovat ho dal faraon Amenhotep III, ke kterému vedla alej sfing. Chrám boha Amona v Karnaku se nachází 1,5 km od Luxoru. Původně byl cestou spojen s chrámem v Luxoru.

V egyptské Hurghada je slunečno po celý rok. Teploty se během celého roku pohybují okolo 30 ° C. Subtropické pouštní podnebí se projevuje mírnými teplými zimami a velmi horkými léty. V Hurghada je letní sezóna po celý rok. Nejžhavější období je od června do září. Průměrná roční teplota moře je 24 ° C. Na vrcholu léta se teploty vody šplhají k 30 ° C.

Turisté mohou navštívit i některý z okolních resortů. Al - Qusayr je jedním z nejstarších měst na pobřeží Rudého moře. Jeho název v překladu znamená malý palác nebo pevnost. Nachází se mezi Hurghada a Marsa Alam. Byl to významný přístav, kde se obchodovalo se slonovinou, kůží. . ., Jediný přístav, kam se dovážela káva z Jemenu. Dalším turistickým resortem je 30 km od Hurghadě vzdálen Makadi Bay. Tvoří ho jen hotely, obchody a kluby. Nenachází se zde obydlí místních obyvatel. El Gouna je soukromé luxusní hotelové městečko cca 25 km severně od Hurghadě. Skládá se z několika ostrovů, které jsou navzájem propojeny mosty, často je označován také jako Benátky Egypta. Nachází se zde i muzeum či 18 - jamkové golfové hřiště, které navrhl Gene Bates. Dalšími jsou Al - Mahmya, Sharm El Naga a Soma Bay.

Pro milovníky nákupů jsou zde různé obchody, které se soustřeďují zejména do centra města na Sekal high street a podél pláže. Nová část Hurghadě (El Memsha) je plná barů, restaurací, diskoték a také obchodní pasáž El - Korra. Noční život začíná poměrně pozdě. Některé kluby můžete najít v těsné blízkosti promenády. Pro rodiny jsou vhodné bowlingová centra či rodinné zábavní centra. V Hurghada Egypt třeba vyzkoušet tradiční nápoje. Je jím nápoj karkaday vyrobený z ibišku, podává se horký nebo chlazený, tento nápoj je prospěšný zdraví. Typická je i lokální verze čaje - Chi.
 nejnovější recenze
Hotel Mirage Bay Resort & Aquapark
Hotel Mirage Bay Resort & Aquapark 4*
Egypt, Hurghada, Safaga
"Veľmi dobrá dovolenka za nízku cenu"
5 recenzí
75%
Hotel Mirage New Hawaii
Hotel Mirage New Hawaii 4*
Egypt, Hurghada, Hurghada
"Nikomu neodporúčam"
4 recenze
38%
Hotel Albatros Palace Resort
Hotel Albatros Palace Resort 5*
Egypt, Hurghada, Hurghada
"Dobrá dovolenka "
23 recenzí
81%
Hotel Cleopatra Luxury Resort
Hotel Cleopatra Luxury Resort 5*
Egypt, Hurghada, Makadi Bay
"Zatiaľ najlepšia dovolenka v Egypte"
5 recenzí
94%
Hotel Coral Beach
Hotel Coral Beach 4*
Egypt, Hurghada, Hurghada
"Najhorší hotel"
2 recenze
58%
Hotel Palm Royale Soma Bay
Hotel Palm Royale Soma Bay 5*
Egypt, Hurghada, Soma Bay
"Vynikajúca dovolenka"
17 recenzí
84%
Hotel Prima Life Makadi Resort & Spa
Hotel Prima Life Makadi Resort & Spa 5*
Egypt, Hurghada, Makadi Bay
"Bola to super dovolenka "
47 recenzí
78%
Hotel Dana Beach
Hotel Dana Beach 5*
Egypt, Hurghada, Hurghada
"Šiestykrát v Egypte a obrovská spokojnosť"
20 recenzí
75%
Hotel Caves Beach Resort
Hotel Caves Beach Resort 5*
Egypt, Hurghada, Hurghada
"Jaba daba duuu Flinstonovci v Hurghade"
3 recenze
74%
Hotel Sunny Days El Palacio
Hotel Sunny Days El Palacio 4*
Egypt, Hurghada, Hurghada
"More vám zmaže všetky negatíva"
45 recenzí
61%
Další
Přidat vlastní recenzi
Moment...