Recenze hotelů Hurghada

 
Egyptská Hurghada byla ještě před pár lety malou rybářskou vesnicí. Díky zahraničním investorům se v průběhu krátkého času vypracovala na jedno z největších a nejvyhledávanějších přímořských letovisek Egypta. Založena byla na počátku 20. století. Situována je na africkém pobřeží Rudého moře. Hurghada se nachází cca 400 km jižně od Suezu. Zabírá přibližně 34 km podél pobřeží .. Skládá se ze tří částí: stará část El Dahar (Downtown), Centrum - Sekal, moderní část El Memsha (Village Road). O tom, že Hurghada je světovým střediskem turistického ruchu mluví také rozšířená letecká doprava. Většina leteckých společností v Evropě a na Středním východě létají přímo na mezinárodní letiště v Hurghada bez zastávky v Káhiře. Hurghada nabízí turistům ideální syntézu písečných pláží a teplé moře pro celoroční dovolenou. Letní sezóna zde nikdy nekončí. Poskytuje výborné podmínky pro potápění, je možné obdivovat podmořské útesy a mořský svět. Žije zde více než 100 druhů exotických ryb. Pro oblast Egypt / Hurghada jsou typické tzv.. diveshops (potřeby pro potápění), které jsou rozmístěny téměř všude. Taktéž organizují výlety za účelem potápění. Množství hurgadských hotelů už má v nabídce potápěčské expedice s průvodci. Nejvyhledávanějšími jsou oblasti kolem Abu Ramada Island, Giftun Kebir či Giftun Soraya. Kromě potápění se oblibě těší: windsurfing, parasailing i šnorchlování. Vyhledávané jsou výlety lodí se skleněným dnem, kde je možné vidět úžasné korálové útesy a mořský život. Oblast nabízí i možnost zajezdit si na velbloudech či nakupovat. Hurghada je oblíbená pro všechny věkové kategorie, nejvíce vyhledávaná je západní část tzv.. Riviéry Rudého moře (Egypt `s Red Sea Riviera). V Hurghada Egypt je vystavěných více než 100 hotelů, převážně se nacházejí na pobřeží, lemují písečné pláže v délce téměř 20 km, od 5 - hvězdičkových luxusních hotelů až po jednoduché a tradičnější egyptské penziony. Je situována blízko Káhiry a Luxoru, a tudíž je možné navštívit egyptské památky jako pyramidy v Gíze a Sakkáře, Údolí králů, skalní Chrám královny Hatšepsut, Chrám v Luxor či Chrám v Karnaku. Jedním z největších egyptských chrámem je právě Chrám boha Amona v Luxoru. Vybudovat ho dal faraon Amenhotep III, ke kterému vedla alej sfing. Chrám boha Amona v Karnaku se nachází 1,5 km od Luxoru. Původně byl cestou spojen s chrámem v Luxoru.

V egyptské Hurghada je slunečno po celý rok. Teploty se během celého roku pohybují okolo 30 ° C. Subtropické pouštní podnebí se projevuje mírnými teplými zimami a velmi horkými léty. V Hurghada je letní sezóna po celý rok. Nejžhavější období je od června do září. Průměrná roční teplota moře je 24 ° C. Na vrcholu léta se teploty vody šplhají k 30 ° C.

Turisté mohou navštívit i některý z okolních resortů. Al - Qusayr je jedním z nejstarších měst na pobřeží Rudého moře. Jeho název v překladu znamená malý palác nebo pevnost. Nachází se mezi Hurghada a Marsa Alam. Byl to významný přístav, kde se obchodovalo se slonovinou, kůží. . ., Jediný přístav, kam se dovážela káva z Jemenu. Dalším turistickým resortem je 30 km od Hurghadě vzdálen Makadi Bay. Tvoří ho jen hotely, obchody a kluby. Nenachází se zde obydlí místních obyvatel. El Gouna je soukromé luxusní hotelové městečko cca 25 km severně od Hurghadě. Skládá se z několika ostrovů, které jsou navzájem propojeny mosty, často je označován také jako Benátky Egypta. Nachází se zde i muzeum či 18 - jamkové golfové hřiště, které navrhl Gene Bates. Dalšími jsou Al - Mahmya, Sharm El Naga a Soma Bay.

Pro milovníky nákupů jsou zde různé obchody, které se soustřeďují zejména do centra města na Sekal high street a podél pláže. Nová část Hurghadě (El Memsha) je plná barů, restaurací, diskoték a také obchodní pasáž El - Korra. Noční život začíná poměrně pozdě. Některé kluby můžete najít v těsné blízkosti promenády. Pro rodiny jsou vhodné bowlingová centra či rodinné zábavní centra. V Hurghada Egypt třeba vyzkoušet tradiční nápoje. Je jím nápoj karkaday vyrobený z ibišku, podává se horký nebo chlazený, tento nápoj je prospěšný zdraví. Typická je i lokální verze čaje - Chi.
 nejnovější recenze
Hotel Mirage Aqua Park & Spa
Hotel Mirage Aqua Park & Spa 5*
Egypt, Hurghada, Hurghada
"Nikdy viac"
3 recenze
58%
Hotel Siva Grand Beach
Hotel Siva Grand Beach 4*
Egypt, Hurghada, Hurghada
"Veľký omyl"
48 recenzí
72%
Hotel Titanic Beach Spa & Aquapark
Hotel Titanic Beach Spa & Aquapark 5*
Egypt, Hurghada, Hurghada
"Najhoršia dovolenka"
4 recenze
59%
Hotel Sunny Days El Palacio Resort
Hotel Sunny Days El Palacio Resort 4*
Egypt, Hurghada, Hurghada
"Super dovolenka, až na jedno nedorozumenie"
3 recenze
66%
Grand Hotel Hurghada
Grand Hotel Hurghada 4*
Egypt, Hurghada, Hurghada
"Pekný hotel, vynikajúci personál, výborná strava"
31 recenzí
55%
Hotel The Grand Resort
Hotel The Grand Resort 5*
Egypt, Hurghada, Hurghada
"Úžasné dobitie bateriek v tejto covid dobe"
1 recenze
90%
Hotel Prima Life Makadi Resort & Spa
Hotel Prima Life Makadi Resort & Spa 5*
Egypt, Hurghada, Makadi Bay
"Hotel nevhodný na relax"
48 recenzí
78%
Hotel Shams Safaga Beach Resort
Hotel Shams Safaga Beach Resort 3*
Egypt, Hurghada, Safaga
"Otras"
16 recenzí
71%
Hotel Fort Arabesque Resort
Hotel Fort Arabesque Resort 4*
Egypt, Hurghada, Makadi Bay
"Oproti roku 2018 pokles úrovne"
4 recenze
76%
Hotel Palm Royale Soma Bay
Hotel Palm Royale Soma Bay 5*
Egypt, Hurghada, Soma Bay
"Najlepší hotel v Soma Bay"
18 recenzí
85%
Další
Přidat vlastní recenzi
Moment...