Recenze hotelů Marsa Alam

 
Marsa Alam / Egypt je mladým letoviskem, které se začalo formovat až po roce 2000. Původně to byla malá rybářská vesnice podobně jako Hurghada. Z důvodu zlepšení dopravy, poskytování komfortnějších dovolených a pro rychlý rozvoj cestovního ruchu se Marsa Alam rozhodlo vybudovat mezinárodní letiště se stejnojmenným názvem Marsa Alam. Město leží v jihovýchodní části Egypta, na západním pobřeží Rudého moře. Marsa Alam se nachází v blízkosti obratníkem Raka. Od Hurghadě je vzdáleno cca 280 km. Ekonomika tohoto egyptského města stojí na cestovním ruchu. Největším lákadlem Marsa Alam je potápění. Tato oblast Egypta nabízí čisté pláže a bohatý podmořský život. Nejznámější pláží je Abu Dabbab. Je možné si vybrat některou z následujících lokalit. Abu Dabbab je vzdáleno cca 30 km severně od Marsa Alam. Vyskytují se zde vzácné velké želvy, specifické pro tuto oblast jsou i živočichové tzv.. dugongů u nás známé jako mořské krávy. Sataya - Dolphin Reef už samotným názvem napovídá, v čem spočívá její kouzlo. Turisté sem chodí, aby mohli pozorovat delfíny v přirozeném prostředí. Oblast Elphinstonea Reef se nachází na jihu egyptského pobřeží. Toto místo je vyhledáváno nejen začátečníky, ale i profesionálními potápěči. Dalšími lokalitami pro potápění jsou Zabargat, Shaab Marsa Alam, Shaab Samadai, Abu Galawa, Rocky Island. V Marsa Alam v Egyptě jsou ideální podmínky pro různé vodní sporty. Zárukou zážitků je východní část Sahary. Je přístupná čtyřkolkami nebo se dá převést na velbloudech, tato část pouště není ještě typickou prázdnou vyprahlou pouští. Marsa Alam je plné hotelů, sportovišť a zábavních center. Nedaleko se nachází městečko Port Ghalib vzdálené jen 67 km severně. Nachází se zde golfové hřiště, bary a nákupní pasáže. Milovníci fauny a flóry mohou zvolit výlet do egyptského národního parku Wadi El Gemal, což v překladu znamená Údolí velbloudů. Je tu bohatá vegetace a divoká zvířata. Nejčastěji v Marsa Alam je vidět palmové stromy a mangrovníky. Na jihu města jsou staré doly na zlato a smaragdy. Organizují se sem exkurze s průvodci. V současnosti město má i několik dolů na těžbu žuly a mramoru.

V Marsa Alam v Egyptě se nacházejí jeskyně, v nichž byly objeveny nástěnné malby, které jsou důkazem toho, že historie této části Egypta sahá až do doby kamenné. Hladké skály byly ideální pro zaznamenávání loveckých scén (žirafy, pštrosi, lovečtí psi). Egypt láká turisty svou bohatou historií a historickými památkami. V lokalitě Egypt / Marsa Alam je např.. vybudován kamenný chrám v Karnais. Postavit ho dal Seti I. V městečku El Quseir je mešita z 12.století. Pro milovníky historie se organizují i ​​poznávací výlety. Vyhledávaným je celodenní výlet do Luxoru. Prohlédnout si turisté mohou skalní Chrám královny Hatšepsut, která byla dcerou Thutmose I. Chrám je vybudován přímo ve skále, tvoří ho tři terasy, dále Memnonovy kolosy a Údolí králů.

Počasí v egyptském Marsa Alam je ideální pro celoroční dovolenou. Nachází se v horkém a velmi suchém podnebí. Od dubna do října se denní teploty pohybují kolem 30 ° C, v červenci a srpnu kolem 35 ° C. Naštěstí od moře vane často vítr, díky kterému jsou teploty snesitelnější. V nejžhavějších měsících se voda oteplí až na 30 ° C. Zimy jsou mírné. Nejdeštivějším měsícem je říjen.

Marsa Alam je klidné městečko, kde se nachází jen pár obchodů, restaurací a tradiční egyptský trh. Za čilejší životem do barů, obchodů či na promenádu ​​si třeba zajít do přístavu Port Ghalib. Egyptské hotely poskytují klientům kvalitní služby, světovou i místní kuchyni a různé sportovní aktivity.
 nejnovější recenze
Hotel Brayka Royal Beach
Hotel Brayka Royal Beach 4*
Egypt, Marsa Alam, Marsa Alam
"Krásna dovolenka"
1 recenze
75%
Hotel Three Corners Fayrouz Plaza
Hotel Three Corners Fayrouz Plaza 4*
Egypt, Marsa Alam, Marsa Alam
"Vrátil by som sa tam"
2 recenze
74%
Hotel Resta Grand Resort
Hotel Resta Grand Resort 5*
Egypt, Marsa Alam, Port Ghalib
"Nikdy viac"
5 recenzí
80%
Hotel Akassia Swiss Resort
Hotel Akassia Swiss Resort 5*
Egypt, Marsa Alam, El Quseir
"Super dovolenka"
5 recenzí
86%
Hotel Brayka Bay Reef
Hotel Brayka Bay Reef 4.5*
Egypt, Marsa Alam, Marsa Alam
"Dovolenku hodnotím ako vydarenú"
2 recenze
72%
Hotel Dream Garden
Hotel Dream Garden 5*
Egypt, Marsa Alam, Marsa Alam
"Sklamanie, všetko je ďaleko"
1 recenze
72%
Hotel Sentido Oriental Dream Resort
Hotel Sentido Oriental Dream Resort 4.5*
Egypt, Marsa Alam, Marsa Alam
"Super dovolenka"
6 recenzí
87%
Hotel Elphistone Resort
Hotel Elphistone Resort 4*
Egypt, Marsa Alam, Marsa Alam
"Maximálne 3 hviezdičky"
3 recenze
52%
Hotel Oriental Bay Marsa Alam
Hotel Oriental Bay Marsa Alam 4*
Egypt, Marsa Alam, Marsa Alam
"Služby personálu hotela veľmi dobré"
4 recenze
68%
Hotel Royal Brayka Resort
Hotel Royal Brayka Resort 5*
Egypt, Marsa Alam, Marsa Alam
"Prvýkrát v Egypte - nesklamalo!"
6 recenzí
82%
Další
Přidat vlastní recenzi
Moment...