Recenze hotelů Sharm El Sheikh

 
Egyptské město Sharm el - Sheikh se nachází na jižním cípu Sinajského poloostrova (South Sinai Governorate, Egypt) na pobřeží Rudého moře. Je součástí jižní strany, které zahrnuje i města jako Dahab a Nuweiba stejně jako hornaté vnitrozemí a horu Sinaj. Z jedné strany je Sharm el - Sheikh lemovaný pohořím a pouští az druhé strany Rudým mořem. Situovaný v písečné zátoce Naama Bay. Sharm el - Sheikh je rozděleno na 5 homogenních center: Nabq, Ras Nusrani, Naama Bay, Umm Sid a Sharm El Maya. Během Osmanské říše se používalo pojmenování Šarm ÚS Şeyh. S okupací v letech 1967 - 1982 přišel i nový název Ofir. V současnosti se nejčastěji setkáváme se zkráceným názvem Sharm (Šarm), který je nejčastěji používán Egypťany a Izraelci. Pro strategicky výhodnou polohu se transformoval z původní rybářské vesnice do přístavu a námořní základny egyptského námořnictva. Konalo se zde velké množství mezinárodních mírových konferencí, proto se někdy označuje také jako "Město míru". Ekonomika Sharm el - Sheikhu stojí na cestovním ruchu. Město se i nadále rozvíjí, aby přilákalo stále více turistů. Přicházejí zahraniční investoři. Kvůli neustálé výstavbě a rychlému rozvoji byly vydány více environmentálních zákony, které omezují výšku budov, aby se tak reguloval celkový vzhled města a okolí bez zatemnění přirozené krásy města. Většina mezinárodních hotelů, restaurací a golfových hřišť se soustřeďuje kolem centra Sharmu. V roce 2007 zde byl otevřen i první resort s aqua parkem. Na nejjižnějším cípu Sinajského poloostrova se rozprostírá národní park Ras Mohammed. Oblast je známá dlouhými úseky přírodních pláží. Nacházejí se zde písečné duny se zelenými oázami, kde je možné i v současnosti vidět původní obydlí a beduínů.

Sharm el - Sheikh je lokalitou plnou 5 hvězdičkových hotelů, nabízí široké spektrum aktivit: golfová hřiště, půjčovny kol, squash, plážový volejbal, tenis, relax v hotelových wellness centrech, vyjížďky na velbloudech a koních, diskotéky, bary. Letovisko je vyhledávané milovníky vodních sportů - šnorchlování, potápění, windsurfing, parasailing, kitesurfing, kanoistika a plavba lodí. Sharm el - Sheikh je oblíbeným místem pro potápěče z celého světa, láká je pestrý podmořský svět a teplá voda. Nachází se zde cca 250 různých korálových útesů a stovky druhů ryb. V rámci dopravy se nejvíce využívá lodní doprava. Přístav Sharm's marina (přístav Sharm) je vybudován pro jachty a plachetnice s terminálem pro výletní lodě a pravidelnou trajektovou dopravu do Hurghady a Agaba. Město má i vlastní letiště - Sharm el - Sheikh International Airport. Ve městě Sharm el - Sheikh se nachází klášter sv. Kateřiny (Saint Catherine' s Monastery). Leží pod Mojžíšovou horou, cesta k němu vede pouští mezi horami, je možné vidět byzantské mozaiky ze 6. století. Organizují se pravidelné výlety do skalního města Petra, Káhiry, Luxoru, Alexandrie zda výletní plavby po Nilu. Navštěvované jsou skalní chrámy, které jsou zvláštností Egypta, ale i množství dalších chrámů. Třeba zmínit jeden z největších egyptských chrámem, kterým je Chrám boha Amona v Luxoru. Vybudovat ho dal faraon Amenhotep III, ke kterému vedla alej sfing. Zajímavým je dále Chrám boha Amona v Karnaku, nachází se 1,5 km od Luxoru. Původně byl cestou spojen s chrámem v Luxoru. Navštěvovaná Alexandria je druhým největším městem Egypta. Je to poměrně mladé město. Založil ho Alexandr Veliký v roce 332 p. n. l.. Nacházejí se zde památky jako palác Al Montazah zda katakomby Kum eš - Šukáfa. Šikovnost alexandrijských zlatníků je možné vidět v místním muzeu. Velké množství z egyptské historie je pod správou UNESCO.

Egyptský Sharm leží v subtropickém suchém podnebí, v zimním období se teplota pohybuje cca mezi 18 - 23°C , v srpnu do 37°C. Teplota moře se během celého roku pohybuje kolem 21°C - 28°C. Teplota v noci závisí od převládajícího směru větru, protože se nachází u horách. V horách je klima odlišná, občas v nich v zimě sněží. Na jaře přicházejí lijáky.
 nejnovější recenze
Hotel Sharm Plaza
Hotel Sharm Plaza 4*
Egypt, Sharm El Sheikh, Naama Bay
"Najhoršia dovolenka vôbec, nikdy viac"
13 recenzí
69%
The Grand Hotel Sharm El Sheikh
The Grand Hotel Sharm El Sheikh 5*
Egypt, Sharm El Sheikh, Ras Om El Sied
"Hotel orientovaný na Rusov"
20 recenzí
74%
Hotel Sharm Resort
Hotel Sharm Resort 4*
Egypt, Sharm El Sheikh, Naama Bay
"Druhýkrát už nie"
7 recenzí
68%
Hotel Siva Sharm Resort & Spa
Hotel Siva Sharm Resort & Spa 5*
Egypt, Sharm El Sheikh, Sharks Bay
"Dosť podpriemerný hotel aj služby, no krásne more "
5 recenzí
67%
Hotel Prima Life Rehana
Hotel Prima Life Rehana 4*
Egypt, Sharm El Sheikh, Nabq Bay
"Boli sme spokojní"
9 recenzí
72%
Hotel Tropicana Grand Oasis Resort
Hotel Tropicana Grand Oasis Resort 4*
Egypt, Sharm El Sheikh, Sharm El Sheikh
"Hladomorňa"
7 recenzí
62%
Hotel Jaz Belvedere
Hotel Jaz Belvedere 5*
Egypt, Sharm El Sheikh, Nasrani Bay
"Všetko super okrem stravy"
2 recenze
72%
Hotel Baron Palms Resort
Hotel Baron Palms Resort 5*
Egypt, Sharm El Sheikh, Sharm El Sheikh
"Vynikajuca dovolenka, len to more"
3 recenze
87%
Hotel Ghazala Gardens
Hotel Ghazala Gardens 4*
Egypt, Sharm El Sheikh, Naama Bay
"Dovolenka, prostredie krásne"
7 recenzí
72%
Hotel Radisson Blu Resort Sharm
Hotel Radisson Blu Resort Sharm 5*
Egypt, Sharm El Sheikh, Nabq Bay
"Parádny hotel, mal som pocit, že som kráľ :)"
2 recenze
78%
Další
Přidat vlastní recenzi
Moment...