Recenze hotelů Alanya

 
Známá také jako bývala Alaiye je tureckým plážovým letoviskem, součást provincie Antalya v oblasti Středozemního moře. Od města Antalya je vzdálena 166 kilometrů. Alanya / Turecko / je vzdálena 2 hodiny cesty od mezinárodního letiště v Antalyi a půl hodiny od letiště Gazipasa. Nachází se v zálivu na Anatolské pobřežní pláni Pamphylia. Leží mezi pohořím Taurus na severu a Středozemním mořem na jihu, je součástí Turecké riviéry. Alanya je lemována čtvrtí Manavgat podél pobřeží, pohořím Gündoğmuş, Hadim a Taškent v provincii Konya, Sarıveliler v provincii Karaman, a pobřežním okresem Gazipasa. V této části Turecka rostou jehličnaté i listnaté lesy včetně tzv.. libanonského cedru, stálezelených keřů, fíkovníků a borovice černé. Alanya nabízí mělké vody a čistou teplou vodu, což je ideální i pro turisty s dětmi. Ve východní části je situován přístav (Centrum) a Keykubat Beach (pláž Keykubat), pojmenovaná po Sultana Kayqubadovi. Damlatas Beach (pláž Damlatas) a Cleopatra Beach (Kleopatřina pláž) se rozprostírají na západě.

Turecká Alanya byla původně postavena jako pevnost, měla chránit město v období křižáckých výprav. Jako pevnost byla využívána během několika říší - Ptolemájovců Seleucidov, Římské, Byzantské a Osmanské říše. Dominantou je Alanya Castle (hrad Alanya), který pochází z období vlády Seljuk z roku 1226. Většina památek Alanye se nachází právě v komplexu hradu. Od roku 2007 probíhá renovace hradu a okolních staveb. Staré hradby obklopují většinu východní části poloostrova, dá se po nich chodit. V tureckém Alanya Castle je postaveno několik historických vil, které jsou dobře zachovány, postavené byly v období Osmanské říše. V areálu hradu se nachází i mešita Sȕleymaniye, kterou dal postavit Suleiman Velkolepý. Kizil Kule (Red Tower - Červená věž) je další známá budova v Alanyi. 33 metrů vysoká zděná budova stojí v přístavu pod hradem. V současnosti se využívá jako etnografické muzeum. Sultán Kayquabad přivedl architekta EBU Ali-ho z Aleppa v Sýrii, aby postavil tuto stavbu. V turecké Alanyi je postaveno více než 80 věží, za zmínku stojí osmiboká stavba, která sloužila k ochraně Tersane (loděnice), která je ukázkou středověké vojenské architektury. Díky svému architektonickému dědictví je Alanya v Turecku členem Norwich - based Eurppean Association of Historic towns and Regions. Důkazem toho, že město žije kulturou je několik festivalů. Nelze nezmínit Tourism and Arts Festival, kterým se otevírá turistická sezóna. Pořádá se přibližně koncem května až začátkem června. Na konci sezóny se organizuje International Culture and Art Festival. Konají se i jazzové dny - Alanya Jazz Days.

Pro oblast Turecko Alanya je typické středomořské podnebí, většina dešťů přichází v zimě, léta jsou horká a suchá. Přítomnost pohoří Taurus způsobuje občas mlhu, díky čemuž je ráno vidět duhu. I během teplých letních dní je možné vidět zasněžené kopce tureckého Taurus Mountain. Hlavními letními rekreačními měsíci jsou červenec a srpen, kdy se teplota pohybuje kolem 30 ° C. Nejnižší zimní teploty se pohybují v rozmezí 7 ° C - 9 ° C. Trvají jen velmi krátce. Jaro a podzim mívá teploty od 18 ° C do 25 ° C. Pro toto počasí je Alanya vhodná pro outdoorové sporty: windsurfing, parasailing, plavba na "banánových" člunech. Zchlazení v období veder nabízí i aqua park Sealanya s největší dráhou v Turecku. Doporučuje se i výlet do Damlatash Cave (Damlatas MAĞARASI), jeskyně, která se nachází v centru města Alanya. Název Damlatas se dá volně přeložit jako kámen v dešti (Damla - kámen, TAŞ - kapka). Kromě osvěžení a samotné atmosféry je vyhledávána astmatiky.

V Alanyi v Turecku jezdí autobusy nebo minibusy - dolmušů (turecky - dolmuši) ze dvou autobusových stanic. Dále se dá využít taxi či auto. Doporučuje se chodit pěšky nebo si půjčit kola na některém z četných terminálů, protože ve starém městě je několik omezení průjezdu. Turisté rádi využívají i lodě a kompu. Turecká Alanya dává prostor milovníkům nákupů. Ve městě jsou četné butiky a řemeslná stánky s výrobky z kůže, šperky a tradičními řemesly. Toto moderní letovisko Turecka s množstvím aktivit pro všechny věkové kategorie je vhodným místem pro letní dovolenou. Nejčastěji turisté využívají all inclusive. Moderní přístav Alanya ožívá v noci rušnou zábavou, je plný barů a restaurací. Doporučuje se ochutnat tzv.. Lahmacun či sladkou baclavu. Paralelně s mořem běží hlavní bulvár - Atatȕrk Bulvarı. Pokud by si návštěvníci chtěli udělat výlet, mohou si zajít do nedalekého města Konakli, které leží západně on Alanye. Vyhledávané je díky venkovskému prostředí. I přes výstavbě velkých hotelových komplexů si městečko zachovalo atmosféru vesnice, oblast je plná farem. Navštívit je možné i město Ocurcalar.
 nejnovější recenze
Hotel Alaiye Resort & SPA
Hotel Alaiye Resort & SPA 5*
Turecko, Alanya, Avsallar
"Prekrásna dovolenka"
8 recenzí
90%
Hotel Grand Atilla
Hotel Grand Atilla 3*
Turecko, Alanya, Alanya
"Najhoršia dovolenka "
4 recenze
54%
Hotel Aska Baran
Hotel Aska Baran 4.5*
Turecko, Alanya, Avsallar
"Príjemná dovolenka "
2 recenze
82%
Hotel Mukarnas Resort & Spa
Hotel Mukarnas Resort & Spa 5*
Turecko, Alanya, Okurcalar
"Super dovolenka"
16 recenzí
82%
Hotel Melissa Kleopatra Beach
Hotel Melissa Kleopatra Beach 3*
Turecko, Alanya, Alanya
"Dovolenka s chybami"
11 recenzí
74%
Hotel My Home Resort
Hotel My Home Resort 4*
Turecko, Alanya, Avsallar
"Ďalšia výborná dovolenka v Turecku"
21 recenzí
84%
Hotel Sultan Sipahi Resort
Hotel Sultan Sipahi Resort 4*
Turecko, Alanya, Alanya
"Veľké sklamanie"
33 recenzí
67%
Hotel Kleopatra Beach
Hotel Kleopatra Beach 3*
Turecko, Alanya, Alanya
"Špinavá ubytovňa"
17 recenzí
59%
Hotel Lonicera World
Hotel Lonicera World 4*
Turecko, Alanya, Incekum
"Jedna báseň"
11 recenzí
82%
Hotel Lonicera Resort & Spa
Hotel Lonicera Resort & Spa 5*
Turecko, Alanya, Alanya
"Najlepšia dovolenka v živote"
2 recenze
76%
Další
Přidat vlastní recenzi
Moment...