Recenze hotelů Antalya

 
Největší město na tureckém pobřeží Středozemního moře, je jedním z center Turecké riviéry. Turecká Antalya je největším přímořským letoviskem. Letiště Antalya má dva mezinárodní a jeden domácí terminál. Díky počtu letů se v posledních letech zařadila mezi hlavní města tureckého turismu zejména v období letní dovolené. Podobně jsou na tom velké letiště Istanbul Ataturk či letiště Sabiha Gökçen International Airport. Patří mezi nejrychleji se rozvíjející turecké města. Turecká Antalya byla založena podle původních předpokladů přibližně 150 let p.. n. l. jako Attaleia podle jeho zakladatele Attalos II., krále Pergamonu. Vykopávky z roku 2008 z oblasti Dogu Garay dokladují, že bylo založeno již mnohem dříve, než se předpokládalo, tedy již ve 3. století p.n.l. . Dnes je toto město známé pod tureckým názvem Antalya. Město se skládá z 5 čtvrtí: Konyaalti, Kepez, Muratpasa, Aksu a Döşemealtı. Nachází se v jihozápadní Anatolii přibližně 546 km od Ankary, 562 km od Adana, 466 km od Izimu a 727 km od Istanbulu. Díky pohoří Tautus je obklopena z jedné strany horami az druhé Středozemním mořem. Starým centrem Antalye je Kaleici s úzkými dlážděnými uličkami, které tvoří historické domy z dob Osmanské říše. Podařilo se zachovat historický ráz Antalya / Turecko i přes masivní výstavbě hotelů, barů, klubů, restaurací a obchodů. Tento architektonický projekt byl oceněn cenou Golden Apple Tourism Prize. Hlavním náměstím města je Cumhuriyet Square. Je využíváno na dočasné open air výstavy a akce. Město je ukázkou několika kultur, je zde možné vidět směs helénistické, římské, byzantské, seljuckej a osmanské architektury a kultury. Po turistické stránce se turecká Antalya rozděluje na dvě hlavní části, a to na starou část Kaleici a druhou je Lara. Oblast Lara je část Antalye vyhledávaná pro rozlehlou pláž. Lara beach se nachází ve východní části Antalye. Písečná pláž se táhne od Antalských skal vedle vodopádu Lower Duden Waterfall až k Antalskému zálivu. Turecká riviéra, především část Antalya Lara, nabízí návštěvníkům dovolenou u moře plnou zábavy, nákupů a relaxu. Je plná 4/5 hvězdičkových hotelů s plážemi, které nabízejí luxusní dovolenou all inclusive. Hotely v Turecku v části Antalya Lara nabízejí vysoký standard služeb. Právě díky této nabídce je Antalya Lara Turecko odpovědí, kam jít na letní dovolenou. Lara beach je vyhledávaná i pro známé obrovské nákupní centrum Terracity.

Město se nachází ve středomořském podnebí, proto je počasí v turecké Antalyi charakteristické horkým suchým létem a mírnou deštivou zimou. Teplota moře v oblasti Antalya pláže dosahuje v létě až 26-29 ° C. Průměrná denní teplota se pohybuje okolo 30 ° C, v létě až do 45 ° C. Teplota moře v zimě je cca 15 ° C, vzduchu 15 ° C. Během letní dovolené jsou nejatraktivnější pláže Lara, Konyaaltı a Karpuzkaldıran av zimě přírodní krásy Beydağları a Saklikent.

Většina historických památek se nachází ve staré čtvrti Kaleici, např..: Minaret Yivli, - mešita, známá také jako rýhovaný minaret, zdobený tmavě modrými a tyrkysovými dlaždicemi, tento minaret se stal symbolem města Antalya, İskele mešita - mešita z 19.století, Kesik Minare - původně římský chrám, později změněn na byzantský kostel a dnes je z něj mešita, Hadriánův oblouk - postavený v 2. století Římany na počest císaře Hadriána, Karatay Medresesi, Hidirlik věž Ahi Yusuf Mescidi, Murat Pasa mešita, Tekeli Mehmet Pasa mešita, mešita Balibey Musellim, mešita Seyh Sinan Efendi a Clock Tower. Ve městě se nachází několik muzeí např.. Antalya Museum (archeogické muzeum), Kaleici Museum (muzeum zaměřené na středomořské civilizace), Antalya Toy Museum (metropolitní muzeum hraček otevřeno v roce 2011), Suna & Inan Kıraç Kaleici Museum (národopisné muzeum).

Na ekonomice Antalye v Turecku se podílí cestovní ruch, zemědělství a obchod. Zemědělská produkce se soustřeďuje na citrusové plody, bavlnu, květy, olivy, olivový olej a banány. Typickým jídlem této oblasti je Piyaz vyrobeno z tahini, česneku, vlašských ořechů a vařených fazolí, dále Tirma sestávající z vařeného bobu, Grida, rybí specialita místní kuchyně, pikantní hibeş s kmínem a tahini, Sis köfte, tandır kebab, şakşuka a různé studené pokrmy středomořské kuchyně s použitím olivového oleje. Antalya nabízí několik druhů dopravy - letecká, lodní, vrámci města se využívá železnice a zejména autobusy a minibusy tzv.. dolmušů (dolmušů). Kromě luxusních hotelů, barů a nákupních center se dá čas strávit i outdoorovými sporty, objevováním národních parků Antalye s bohatou faunou a flórou, hor či středomořských zátok. Během dovolené v Turecku třeba navštívit mešity, kostely, tzv.. medresy (islámské vysoké školy), kavárny a tradiční turecké lázně hammam.
 nejnovější recenze
Hotel Trendy Lara
Hotel Trendy Lara 5*
Turecko, Antalya, Lara
"Výborná dovolenka"
5 recenzí
97%
IC Hotel Green Palace
IC Hotel Green Palace 5*
Turecko, Antalya, Antalya
"Výborná oddychová dovolenka"
26 recenzí
84%
Hotel Baia Lara Resort
Hotel Baia Lara Resort 5*
Turecko, Antalya, Lara
"Super hotel"
17 recenzí
92%
Hotel Club Sera
Hotel Club Sera 4.5*
Turecko, Antalya, Antalya
"Super"
2 recenze
83%
Hotel Barut Lara
Hotel Barut Lara 5*
Turecko, Antalya, Lara
"Dokonalé, úžasné, musíte zažiť"
4 recenze
90%
Hotel Swandor Topkapi Palace
Hotel Swandor Topkapi Palace 5*
Turecko, Antalya, Aksu
"Predražený hotel"
1 recenze
67%
Hotel Concorde De Luxe Resort
Hotel Concorde De Luxe Resort 5*
Turecko, Antalya, Lara
"Bola to dobrá dovolenka"
8 recenzí
80%
Hotel Delphin Palace
Hotel Delphin Palace 5*
Turecko, Antalya, Lara
"Bola už lepšia jak v roku 2017"
4 recenze
81%
Hotel Delphin Diva
Hotel Delphin Diva 5*
Turecko, Antalya, Lara
"Super dovolenka - naozaj ultra AI"
12 recenzí
87%
Hotel Venezia Palace
Hotel Venezia Palace 5*
Turecko, Antalya, Lara
"Dobrá dovolenka"
6 recenzí
81%
Další
Přidat vlastní recenzi
Moment...