Recenze hotelů Belek

 
Belek je samostatné městečko v okrese Serik v turecké provincii Antalya. Je jedním z turistických center Turecka. Nachází se 27 km od letiště v Antalyi na jihu u Středozemního moře. Tuto část Turecka lemuje pohoří Taurus (turecky: Toros Daǧları) a piniové háje. V oblasti Belek / Turecko se nachází vodopád The Kursunlu Waterfall. V zadní části jsou skryté jeskyně, které jsou vyhledávány turisty. Žije zde více než 100 druhů ptáků. Belek je letovisko na Turecké riviéře známé velmi čistými bílými písečnými plážemi, které jsou obklopeny borovými lesy. Jedním z hlavních lákadel tureckého Beleku je jeho rozlehlá pláž oceněna cenou Blue Flag beach, je to 16 km dlouhá písečná pláž s množstvím vymožeností včetně sprch a šaten. Podél pláže vede elegantní promenáda lemovaná hotely, obchody a restauracemi. Belek se stává jedním z předních evropských golfových destinací. V roce 2012 byl hostitelem největšího golfového turnaje, jaký se kdy konal v Turecku - Turkish Airlines World Golg Final. Turecký Belek je ráj golfistů, poskytuje kvalitní kurzy a také hřiště pro profesionály. Většina kurzů je umístěna v rekreačních střediscích, které nabízejí all inclusive golf balíčky. Golfový turismus se stal jedním z primárních lákadel Beleku, je vyhledáván jako golf dovolená v Turecku či golfový pobyt v Turecku. V Beleku a okolí je vybudováno několik hřišť na světové úrovni, jedním z prvních byl právě National, který navrhli David Fehér a David Jones v roce 1994. Dalšími vyhledávanými golfovými hřišti jsou: Carya (architekt p.. Thomson, 2007), Mongomerie (architekt C. Montgomerie, 2008), Lykia Links (architekt P. Dye, 2008), Cornelia / Faldo (architekt N. Faldo, 2008), Sueno - Dunes (architekt PGA Design, 2007), Antalya - PGA - Sultan (architekt European Golf Design, 2003), Antalya - Pasha (architekt European Golf Design, 2003), Gloria - Old (architekt M. Gayon, 1997), Gloria - New (architekt M. Gayon, 2005), TAT (architekt Hawtree & Co), Kaya Eagles (architekt D. Jones, 2004), Nobilis (D. Thomas). Kromě golfu je Belek vyhledáván i díky pestrým možnostem vodních sportů - potápění, windsurfing, plachtění, čluny, vodní skútry a surfování.

Nedaleko Beleku je helénské město Perge, římské ruiny Perge jsou jedny z nejlépe zachovaných archeologických nalezišť v Turecku. Situován je 18 km východně od Antalye a 2 km severně od Aksu. Archeologické nálezy sahají až do rané doby bronzové. Určitě třeba vidět i amfiteátr Aspendos, který ještě i dnes pojme více než 15 000 diváků. Turecký amfiteátr má více než 2000 let. V současnosti se využívá na představení pod širým nebem, zejména klasický balet a operní festivaly. Nedaleko tureckého amfiteátru Aspendos se nacházejí pozůstatky římského akvaduktu. Mezi další památky patří Apollónův chrám a římské lázně. V průběhu staletí se na Beleku podepsalo několik vlivů např.. helénistické, římské, byzantské a vlivy Seljuk, které ovlivnily celkový ráz architektury a sochařství. Od cca 133 p.. n. l. se římský vliv stal dominantním a projevil se na charakteru budov - stadionu, tělocvičně, věžích, mešitách, divadlech a atd.. Pro příznivce historie je možné jít na výlet do nedaleké Antalye. Starým centrem Antalye je Kaleici s úzkými dlážděnými uličkami, které tvoří historické domy z dob Osmanské říše. Turisté mohou vidět např..: Minaret Yivli, İskele mešita, Hadriánův oblouk, Karatay Medresesi, Hidirlik věž Ahi Yusuf Mescidi, Murat Pasa mešita, mešita Seyh Sinan Efendi. Ve městě se nachází několik muzeí např.. Antalya Museum, Kaleici Museum, Antalya Toy Museum.

Belek v Turecku se rozprostírá v mírném středomořském podnebí, kde slunce svítí téměř po celý rok. Typické jsou suché horká léta. Průměrná denní teplota v období letních dovolených se pohybuje kolem 30 ° C, v srpnu io pár stupňů více. Nejvyšší teplota zaznamenaná v oblasti Belek Turecko byla 45 ° C. Naštěstí, pro tuto oblast je charakteristický chladivý mořský vánek. Teplota klesne jen v období zimních večerů. Zimy jsou převážně deštivé s průměrnou teplotou 12 ° C.

Belek patří k nejmladším centrům tureckého turismu. V současnosti je to resort přeplněný hotely a golfovým hřišti. Turecký Belek je ideální syntézou moře, slunce, písku, sportů a poznávacích výletů. Široká škála vodních sportů je stejně vzrušující jako lázeňské a fitness zařízení, squash, lukostřelba a volejbal. V oblasti se nachází více než 30 4/5 hvězdičkových hotelů. Belek Turkey holidays nabízí all inclusive dovolenou, kvalitní zábavu, mezinárodní i místní kuchyni. Hlavní výhodou Beleku v Turecku je to, že je rodinně orientovaný, takže zde nenajdete divoký noční život, ale samozřejmě, rekreační střediska poskytují i ​​noční zábavu (diskotéka či kasino). Velkým lákadlem je i vodní svět The Troy Aqua and Dolphinaruim aqua park s tématikou Tróje is dřevěným provedením trojského koně. Nabízejí tobogány (včetně extrémních drah), surf bazény a tzv.. klidnou řeku. Dolphin shows (představení s delfíny) se koná několikrát denně. V Beleku může turista navštívit několik butiků a většina hotelových komplexů má vlastní nákupní pasáž, pokud někdo touží po větších nákupech, může si zajít podívat řemeslná stánky starého města Antalye nebo se projít po bazaru v nedaleké vesnici Kadriye.
 nejnovější recenze
Hotel Belconti
Hotel Belconti 5*
Turecko, Belek, Belek
"Výborná dovolenka bez nedostatkov, doteraz najlepšia"
13 recenzí
79%
Hotel Adora Golf Resort
Hotel Adora Golf Resort 5*
Turecko, Belek, Belek
"Bola to super dovolenka, užili sme si to"
2 recenze
83%
Hotel Alva Donna Exclusive & Spa
Hotel Alva Donna Exclusive & Spa 5*
Turecko, Belek, Bogazkent
"Bolo super, nesklamali ani tento rok"
12 recenzí
86%
Hotel Limak Arcadia Golf & Sport
Hotel Limak Arcadia Golf & Sport 5*
Turecko, Belek, Belek
"Výborná dovolenka"
7 recenzí
82%
Hotel Crystal Family Resort & Spa
Hotel Crystal Family Resort & Spa 5*
Turecko, Belek, Belek
"Super"
1 recenze
92%
Hotel Sherwood Sensimar Belek and spa
Hotel Sherwood Sensimar Belek and spa 5*
Turecko, Belek, Bogazkent
"Skvelý hotel, skvelá dovolenka"
4 recenze
69%
Hotel Club Asteria Belek
Hotel Club Asteria Belek 5*
Turecko, Belek, Belek
"Jednoznačne nezodpovedá 5 hviezdičkám"
3 recenze
77%
Hotel Maritim Pine Beach Resort
Hotel Maritim Pine Beach Resort 5*
Turecko, Belek, Belek
"Priemerná dovolenka, ale už sa nevrátime"
7 recenzí
87%
Hotel Soho Beach Club
Hotel Soho Beach Club 4*
Turecko, Belek, Belek
"Zmiešané pocity, čo sa nám v Turecku nestáva"
1 recenze
69%
Hotel Papillon Ayscha
Hotel Papillon Ayscha 5*
Turecko, Belek, Belek
"Dovolenka bola výborná"
10 recenzí
94%
Další
Přidat vlastní recenzi
Moment...